http://www.konarski.home.pl/

english version

  dzisiaj
   

Untitled Document
menu

  Aktualności
  Formy działania
  Członkowie
  Sprawozdania
  Kontakt z klubem
  Kontakt z zagranicą
  E-gazetka
  Projekty
Galeria zdjęć
 
motto/przysłowie dnia



humor




: : Szkolny Klub Europejski

WITAMY W SZKOLNYM KLUBIE EUROPEJSKIM "MŁODZI EUROPEJCZYCY"

Klub istnieje od 4 pażdziernika 2001 roku. Jego inicjatorem byli uczniowie klasy III d (w roku 2001/2002) o profilu prawniczo-ekonomicznym oraz ich wychowawczyni pani mgr Danuta Mirońska, która jest opiekunem klubu.

Głównym celem klubu jest poznawanie historii, kultury i obyczajów poszczególnych krajów europejskich oraz nawiązanie kontaktów z młodzieżą działającą w innych klubach i szkołach w kraju i zagranicą.

W roku szkolnym 2003/04 współpracowaliśmy ze szkołami z Włoch i Szwecji, w 2004/05 realizowaliśmy wspólne projekty ze szkołami europejskimi: projekt edukacyjny ze szkołą z Holandii ("Europe On-line"), projekt ekonomiczny ze szkołą ze Szwecji oraz projekt kulturoznawczy ze szkołą z Finlandii.

W roku 2005/06 kontynuowaliśmy wymianę e-mailową z zaprzyjaźnioną grupą uczniów Fińskich oraz realizowaliśmy projekt o przesądach z uczniami z Francji.

W kolejnym roku poruszaliśmy ważne problemy współczesnego świata obejmującego zakresem zadania egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym. Ten program edukacyjny o integracji europejskiej obejmował następujące zagadnienia: globalizacja, wielokulturowość, emigracja i mobilność zawodowa, członkostwo Polski w UE i jego konsekwencje, dominacja języka angielskiego w różnych sferach współczesnego życia, nowe trendy w edukacji oraz na rynku pracy jak np. elearning czy wolontariat.

W roku szkolnym 2007/08 byliśmy zaangażowani w projekt edukacyjny: „Problemy nastolatków w Europie” w którym próbowaliśmy znaleźć odpowiedź na pytanie: Czy problemy młodych ludzi są takie same w całej Europie? Tematy pokrywały się z zadaniami egzaminu maturalnego z j. angielskiego na poziomie rozszerzonym.

Od roku 2007 zaczynamy realizację projektów ze szkołami europejskimi w ramach akcji eTwinning. Jest to nowa platforma elektroniczna stworzona na potrzeby współpracy między szkołami europejskimi w ramach programu elearning. Do tej pory braliśmy udział w 2 projektach. Pierwszy (2007/08) zatytułowany „Różnorodność kulturowa krajów europejskich” obejmował zwyczaje obchodzone w poszczególnych krajach tj. Polsce, Francji, Portugalii (Wyspy Azory).. Najciekawszym elementem było podsumowanie podobieństw i różnic pomiędzy narodowościami w formie prezentacji multimedialnej na podstawie żartów i anegdot o przywarach poszczególnych nacji. Uczniowie uczyli się przełamywania stereotypów i tolerancji do odmienności kulturowej innych państw. Drugi projekt będący kontynuacją współpracy ze szkołą z Niemiec w roku szkolnym 2008/09 również dotyczył zagadnień kulturowych. Ponieważ rok 2008 był uznany jako Rok Dialogu Międzykulturowego. podjęliśmy się więc trudnego wyzwania: Czy kultura Dalekiego Wschodu mogłaby być inspiracją dla Europejczyków? na podstawie prezentacji Power Point o Chinach, Tybecie i Japonii.

Nasze największe osiągnięcia:

  1. Udział uczennicy naszej szkoły w miesięcznym rejsie na żaglowcu Fryderyk Chopin w nagrodę za zwycięstwo w konkursie „Płyniemy ku Europie”
  2. Zdobycie I miejsca w konkursie europejskim Netherlands 2004
    i w nagrodę wyjazd 30 uczniów naszej szkoły i 2 nauczycieli na 3 dniową wycieczkę do Pragi na spotkanie z młodzieżą z Holandii
  3. Zakwalifikowanie się uczniów do finałów konkursów Autobus Europejski oraz Olimpiad Wiedzy o UE.
  4. Uzyskanie Polskiej (IV 2008) i Europejskiej Odznaki (VI 2008) Jakości Partnerstwa eTwinning potwierdzającej nowatorskie metody nauczania stosowane przez SKE w realizacji wspólnych projektów ze szkołami europejskimi w ramach programu elearning.

  5. Kliknij, aby powiekszyć

  6. Zdobycie tytułu laureata w ogólnopolskim konkursie akcji eTwinning za projekt „Różnorodność kulturowa krajów europejskich” oraz „Przełamywanie stereotypów narodowościowych”. W nagrodę dwudniowy pobyt w Krakowie ufundowany dla 2 nauczycieli i 2 uczniów zaangażowanych w ten projekt.

-:-Linki:
- http://www.schuman.org.pl
- http://www.ske.ukie.gov.pl
- http://www.eurodesk.org.pl
- http://www.pracuj.info.pl
- http://www.eduinfo.pl
- http://www.ukie.gov.pl/
- http://www.europarl.org.uk/
- http://www.rucheuropejski.org/
- http://www.europa.delpol.pl/
- http://www.interklasa.pl/
- http://www.europa.edu.pl/

-:-Linki dotyczące współpracy szkół europejskich:
- http://www.eun.org/myeurope
- http://www.futurum.eun.org
- http://www.eTwinning.net

 Masz pytania, sugestie, komentarze? Napisz! nasz e-mail: euroklub_mielec@op.pl

opracowanie:

>Wiktor Wójcik, Paweł Bałon, Grzegorz Kolano

  Wojtek Dymek  GG:1843346


 


Untitled Document  



LINK

Oto strona głowna naszej szkoły:

www.konarski.mielec.pl

logowanie

user:
hasło:
kontakt


I LO im. Stanisława Konarskiego
ul. Jędrusiów 1
39-300 Mielec
woj. podkarpackie
POLSKA
tel.: 586-31-73, 586-34-66

lo_konarskiego@ptc.pl

sonda
Sonda:
Jak sadzisz, kiedy Polacy odczuja pozytywne skutki wejscia Polski do UE?
Juz w najblizszym czasie. - 20,09%
Za ok. 2-5 lat. - 14,17%
Za ok. 7-10 lat. - 65,73%
razem głosów: 642
Głosuj:
Juz w najblizszym czasie. [129]
Za ok. 2-5 lat. [91]
Za ok. 7-10 lat. [422]
 
konkurs
Nominacja w konkursie stron SKE Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana

:: Stronę odwiedzilo już 18296 osób ::

Copyright © 2001-2002 I LO. All rights reserved.